Хостингът, на който fakti.bg разчита от 2011 г., вече е отворен и за твоя сайт! ›››

ФИФА обяви идеалния отбор на Световното първенство, има сериозна изненада

22 Юли, 2026 23:02 769 5

  • лионел меси-
  • футбол-
  • фифа-
  • мондиал 2026-
  • световно първенство

Любопитно е, че въпреки, че "Ла Роха" допусна само един гол на турнира, нито Пау Кубарси, нито Аймерик Лапорт бяха избрани в идеалния тим

ФИФА обяви идеалния отбор на Световното първенство, има сериозна изненада - 1

ФИФА обяви идеалния отбор на Мондиал 2026, избран от феновете чрез гласуване. В него има трима футболисти на световния шампион Испания - Педро Поро, Марк Кукурея и Родри.

Любопитно е, че въпреки, че "Ла Роха" допусна само един гол на турнира, нито Пау Кубарси, нито Аймерик Лапорт бяха избрани в идеалния тим. Унай Симон, вратарят на Испания, също не попада в отбора.

Съставът, който завърши на 4-о място на Мондиал 2026 - Франция, също има трима представители в идеалния отбор. Това са Дайо Упамекано, Майкъл Олисе и Килиан Мбапе. Финалистът Аржентина е с двама участника - Лисандро Мартинес в защита и Лионел Меси в атака.

Единадесетте се допълват от трима играчи. Джуд Белингам представлява Англия, Ерлинг Халанд - Норвегия, а изненадата е Возиня от Кабо Верде на вратата.

Следователно отборът, избран от феновете за най-добър на Мондиал 2026, е следният: Возиня; Педро Поро, Упамекано, Лисандро Мартинес, Кукурея, Родри, Белингам, Олисе, Меси, Мбапе и Халанд.


Поставете оценка:
Оценка 1.3 от 4 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Пеле, крал на футбола:

    4 8 Отговор
    Има един футболен Бог, казва се Лионел Меси! Всички останали сме негови пророци!

    Коментиран от #4

  • 2 Петър

    6 6 Отговор
    Има един боклук аржентински , който се казва Меси

    Коментиран от #3, #5

  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 РЕАЛИСТ

    0 2 Отговор

    До коментар #1 от "Пеле, крал на футбола:":

    Нека не забравяме Марадона. Винаги е бил по-добър от Пеле, но не беше черен и вкара гол на англичаните с Божията ръка и затова не е коронясан.
  • 5 РЕАЛИСТ

    1 1 Отговор

    До коментар #2 от "Петър":

    Жена ли си или си обратен. Само те мразят Меси , щото са влюбени в Роналдо. Светът на мъжете е за Меси.